Pe tine te-am iubit eu cel mai mult pe lumea asta
Pe mine m-ai iubit tu cel mai mult pe lumea asta
Numai tu mi-ai spus "te iubesc", în lumea asta,
Numai ție ți-am spus eu "te iubesc", în lumea asta.
Și câtă dragoste mi-ai dat...
Și câtă dragoste ți-am dat...
Dar trebuie să îmi găsesc puterea
să îți dau drumul
și să îți zic adio.
Chiar dacă mă mai vezi că plâng
Chiar de m-ai văzut c-am plâns
Chiar dacă m-ai văzut
că jumătate de suflet
îmi este amputat...
căci dragostea nu-mi moare
și ea cu tine-odată
căci e o iubire
ce nu va piere niciodată...
Totuși tu ești mort, iar eu sunt încă vie.
Cu tine eu chiar am trăit pe lumea asta
Eu fără tine am simțit că mor pe lumea asta
Eu, fără tine, am simțit că mi-aș dori cadou o comă
Să mă prefac că sunt în astă lume
Dar să nu mai întorc aici ci doar să fiu cu tine...
Cu tine am râs eu cel mai mult pe lumea asta
Dar știu că trebuie să îți dau drumul
ca să am o nouă viață.
Știu că am plâns mult...
Nimic nu e la fel în noua viață, fără tine.
Nimic din viața mea cu tine nu regret
Pe tine te-am plăcut eu cel mai mult pe lumea asta
și-apoi eu doar pe tine te-am iubit.
Eu te-am iubit în fiecare zi mai mult
Și nu știu ce să fac
cu-atâta dragoste ce am avut
Și nu știu ce să fac
cu-atâta dragoste ce a rămas de dat
Pentru că eu sunt vie și tu acum ești mort...
Pentru toată dragostea pe care mi-ai oferit-o
Și pentru toată dragostea pe care eu ți-am dat-o
Trebuie acum să îmi găsesc puterea
să îți dau drumul și să îți zic adio.
Nu voi ști niciodată
de ce am avut eu parte de așa o soartă
O soartă care mi te-a luat
și mi te-a făcut absent prin moarte...
Dar trebuie să închid ușa către trecut
Și să deschid fereastra spre prezent
căci altfel vântul
o să îmi zboare viitorul.
Și tot ce pot să-ți spun
este că te iubesc,
că te-am iubit
și că te voi iubi...
Dar trebuie să îmi găsesc puterea
să îți dau drumul
și să îți spun adio!
Adio, dragostea mea mare, imensă și uriașă.
Așteptăm topurile / retrospectivele amintirilor voastre din anul 2024 în word, cu diacritice (nu uitați un titlu și o fotografie reprezentativă pentru unul din momentele anului 2024), pe adresa [email protected]. Vă așteptăm cât aveți nevoie pentru a scrie. Suntem aici oricând ne scrieți. Mai multe detalii despre acest fel de top în invitația de aici. Pe scurt: prima și singura regulă e că nu e nici o regulă, puteți scrie despre tot ce v-a rămas în minte și suflet din 2024. Vă rugăm să dați ștafeta mai departe, trimițând invitația prietenilor voștri. (Redacția LiterNet)
